Drobečková navigace

Úvod > SOUTĚŽE > Jihočeší třídí odpady > Pravidla soutěže 2017 > Vysvětlení pravidel soutěže

Vysvětlení pravidel soutěže

Každého určitě zajímají pravidla, a z nich odvozená kritéria pro čtvrtletní hodnocení. Základem je výtěžnost sběru papíru, plastů, skla a nápojových kartonů v přepočtu na jednoho obyvatele. Za každý kg na obyvatele a čtvrtletí lze získat 10 bodů.
Příklad? 500 obyvatel jisté obce sebralo 1 000 kg, tedy jeden obyvatel 2 kg. Jinde 1 000 obyvatel sebralo také 1 000 kg, tedy jeden obyvatel jeden kg. První obec tak v daném čtvrtletí získá 2 x 10 bodů = 20, kdežto druhá, ač větší, pouze 1 x 10 bodů = 10.

Ale tím „souboje“ o body nekončí! Pokud skutečně sbíráte všechny čtyři dané komodity (papír, plast, sklo, nápojové kartony), máte „v kapse“ dalších 10 bodů za každé čtvrtletí.  Za sběr kovů (nejen do kontejnerů, ale i třeba ve sběrných dvorech) vždy 50 bodů.

Dalších 20 bodů vaše obec získá, pokud po uplynutí čtvrtletí včas vykáže přehled o celkovém sběru. Za podporu třídění odpadů v termínu od 1. ledna (fungující web, fotokopie článků v tisku, fotografie, plakáty - vše prokázat během září) čeká jednorázových 50 bodů.

A to jsme se už „prokousali“ k bonusům, které budou jednorázově uděleny na závěr letošního ročníku soutěže: za pravidelný sběr všech čtyř komodit ve dvou čtvrtletích po sobě jdoucích 20 bodů, ve třech po sobě jdoucích 30 bodů a ve čtyřech 40 bodů.